MENU
Jesteś tutaj: Literatura faktu Bestie. Zbrodnie i kary - Janusz Maciej Jastrzębski

Bestie. Zbrodnie i kary - Janusz Maciej Jastrzębski

Stan magazynowy:Produkt dostępny
Waga:0.67kg
Producenci: Wydawnictwo Aktywa
Gabaryt: B
Waga: 350-1000g

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

Powiadom mnie, kiedy ten produkt będzie dostępny:

Opis

Bestie. Zbrodnie i Kary Janusza Macieja Jastrzębskiego to książka o największych zbrodniarzach w powojennej Polsce, ujmująca temat w sposób ciekawy i bezpardonowy, bez zbędnych upiększeń czy eufemistycznych półsłówek. Wśród okrytych złą sławą bohaterów publikacji odnajdziemy największych seryjnych morderców tamtych czasów, takich jak: Edmund Kolanowski, Karol Kot, będący przestępczym ewenementem na skalę światową, czy też Władysław Mazurkiewicz – nietypowy w swojej kategorii przestępca działający w okresie II wojny światowej oraz wielu innych, nieszablonowych przedstawicieli świata przestępczego.

Mnogość ujawnionych faktów dotyczących każdego sprawcy, sposób ujęcia działania przestępców, a także wybór zabójców o atypowych skłonnościach sprawiają, że książkę tę czyta się jednym tchem, niczym dobrą powieść sensacyjno-kryminalną. Nie możemy jednak zapominać, że jest ona także swego rodzaju dziełem historycznym, swoistym dokumentem, traktującym o realiach PRL-u i głośnych przestępstwach tamtych czasów. Osobiście bardzo żałuję, że nie miałem okazji zapoznać się z „Bestiami” w czasie, gdy pracowałem nad własnymi książkami o seryjnych zabójcach. Dzieło to z pewnością wzbogaciłoby wiele moich wniosków i uzupełniło przedstawione fakty o cenne i interesujące szczegóły.

Jarosław Stukan

Autor książki

Prognozowanie psychologiczno-kryminologiczne

Janusz Maciej Jastrzębski, urodzony w 1945 r. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarz, literat, satyryk. Autor 18. powieści sensacyjnych i satyr, m.in. dziejących się współcześnie pastiszy „Nowego Pana Tadeusza” i „Zemsty”; tomików wierszy: „Kurwiki czyli gry i zabawy elit polskich i ludu polskiego”, „Swawolnik” – frywolne wiersze dla dorosłych…

Przez wiele lat pracy dziennikarskiej specjalizował się w problematyce walki z przestępczością. Był reporterem, publicystą, felietonistą w wydawnictwach policyjnych, sprawozdawcą sądowym w „Expressie Wieczornym” i „Kulisach”. Współpracował z wieloma periodykami społeczno-prawnymi i sensacyjnymi oraz z prasą codzienną. Opisywał na gorąco ściganie wielu sprawców zbrodni, od momentu ujawnienia przestępstw, aż po finał na sali sądowej.

Zapytaj o produkt

Komentarze

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

O nas

Wydawnictwo Aktywa skupia się na publikacji książek z dziedziny literatury faktu oraz biznesu. Prowadzimy aktywne kampanie reklamowe dla wszystkich książek, które wydajemy. Jesteśmy obecni na serwisach YouTube, Facebook, Instagram, w czasopismach drukowanych oraz dostępnych online.

Na stronie tego sklepu znajdziecie Państwo również pozycje z czołówek list bestsellerów, jak i książki niedostępne nigdzie indziej. Najpopularniejszymi tytułami Wydawnictwa Aktywa są:

Kawiarnia na końcu świata - John Strelecky

Zasady zwycięzców - Bodo Schäfer

Spowiedź polskiego kata - Jerzy Andrzejczak

Droga Toyoty do Lean Leadership - Jeffrey K. Liker, Gary L. Convis

Droga do finansowej wolności - Bodo Schäfer

Powrót do kawiarni na końcu świata - John Strelecky

Pewnego razu w kawiarni na końcu świata - John Strelecky

Wielka Piątka - John Strelecky

Dlaczego my