MENU
Jesteś tutaj: Literatura faktu Profilowanie kryminalne Jan Gołębiowski Wydanie drugie 2017

Profilowanie kryminalne Jan Gołębiowski Wydanie drugie 2017

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

Opis produktu

Drugie, poprawione i poszerzone wydanie pierwszej polskiej monografii poświęconej profilowaniu kryminalnemu nieznanych sprawców przestępstw.

„Profilowanie Kryminalne”, to pierwsza polska monografa poświęcona problematyce sporządzania portretów psychologicznych nieznanych sprawców przestępstw. Pierwsze wydanie ukazało się w 2008 roku kiedy odszedłem z policji, po kolejnych 9 latach doświadczeń biegłego sądowego przygotowałem poprawioną i poszerzoną wersję swojej publikacji.

"Ktoś może powiedzieć, że książka jest potencjalnym "podręcznikiem" dla ewentualnych przestępców, pomagających umknąć przed wymiarem sprawiedliwości. Nie jest to prawdą, ponieważ chcę pokazać, iż "zbrodnia doskonała" nie istnieje. Każdego sprawcę można ująć dzięki rzetelnej pracy wielu zaangażowanych ludzi, wykorzystaniu współczesnych osiągnięć techniki i wiedzy. Jest to tylko kwestia czasu. Przestępca jest do zidentyfikowania dlatego, że jego najmniejsze działanie, a musi działać, żeby dokonać przestępstwa, zostawia ślad. Ślad, który może być użyty do jego identyfikacji. Mogą to być ślady fizyczne - jak odcisk linii papilarnych, czy kropla śliny, a mogą to być ślady bardziej ukryte. Mam na myśli właśnie dane, z jakich korzysta się przy budowie profilu kryminalnego - ślady zachowania nazywane behawioralnymi." Jan Gołębiewski

Zapytaj o produkt

Komentarze

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

O nas

Wydawnictwo Aktywa skupia się na publikacji książek z dziedziny literatury faktu oraz biznesu. Aktualnie do największych sukcesów należy wydanie dwóch tytułów: Spowiedź polskiego kata oraz Zasady zwycięzców, których pierwsze nakłady wyczerpały się miesiąc po premierze.

Na stronie tego sklepu znajdziecie Państwo również pozycje z czołówek list bestsellerów jak i tytuły niedostępne nigdzie indziej.

Dlaczego my